מאמרים ומידע

כאן תוכלו למצוא מאמרים בנושאים הבאים: אושר, מודעות עצמית, העצמה אישית, שינוי, הצלחה, אמונות מגבילות, שיטות להתמודדות עם סטרס/לחץ, שיפור הזוגיות, טיפול זוגי, יעוץ זוגי, מטפלת זוגית, חיזוק הנפש, ביטחון עצמי, דימוי עצמי, הערכה עצמית, הורות, אימון קבוצתי ועוד


מה הם הכישורים של מטפל זוגי טוב

למה זה חשוב?

זוגות רבים מגיעים למטפל/ת זוגי/ת, מקשיבים היטב למטפל/ת הזוגי/ת, אך לא מצליחים לבצע את המשימות שהוטלו עליהם.

התוצאה של זה: חזרה לדפוסים הישנים.

לעומתם, יש זוגות שכן מצליחים ליישם את מה שהמטפל/ת המליץ/צה, אך זה מחזיק זמן קצר, ואז שוב חוזרים לאוטומטים הישנים.

שתי התוצאות האלה גורמות לזוגות רבים להסיק מסקנה שגויה שאין סיכוי והכי טוב להתגרש.

אם כן, תשאלו אותי:

מדוע המסקנה שגויה? הרי הם ניסו את מה שהומלץ, אך לא הצליחו לקיים בפועל. היה להם רצון, ואפילו עשו מעשה – אך כנראה שיש דברים שהם יותר חזקים מאיתנו.

משפט חזק....

יחד עם זאת, משאיר סימן שאלה גדול. אולי אפילו איזו משאלה:

"אילו היתה מגיעה איזו פייה והיתה מעלימה לנו את הדברים שהם חזקים מאיתנו, היינו מונעים את הגירושין. היינו מקבלים בחזרה את המשפחה שלנו"

אולי כדאי קודם לשאול: מה זה "דברים שהם יותר חזקים מאיתנו"?

"דברים שהם יותר חזקים מאיתנו" הם האוטומטים שלנו. האוטומטים שלנו נשלטים על ידי תת המודע – ולא על ידי המודע. מסיבה זו, אנשים לא מצליחים ליצור שינוי, או מצליחים לזמן מה ואח"כ האוטומטים חוזרים.
                 זוגיות מאושרת

ולכן, כדי שהשינוי יהיה יציב ואמיתי, יש לשנותו בתת המודע.

איך עושים זאת?

מה הם הכישורים של מטפל זוגי/מטפלת זוגית?

קיימות מספר שיטות: הידועות ביותר הן NLP, תרפיית קו הזמן והיפנוזה.

מכיוון שהיפנוזה אסורה בארץ (שזה ממש חבל כי היפנוזה יכולה ליצור שינויים מדהימים), נשארנו עם שתי שיטות גאוניות: NLP ותרפיית קו הזמן. שתי שיטות אלה עובדות עם תת המודע ויוצרות שינויים אמיתיים. כך השינוי נשאר לתמיד.

ואיך כל זה קשור לכותרת המאמר?

כאשר זוגות לא מסתדרים ביניהם, זה תוצאה של אוטומטים שקשורים לעבר שלהם, כגון: כעסים, תסכולים, מרירות, חרדות, פחדים (מכל סוג כולל פחד נטישה וטראומות למיניהן), חוסר ביטחון ועוד. כל אחד מבני הזוג מביא איתו את העבר שלו אל תוך הזוגיות ומשליך אותו על השני. בנוסף לכך, כל אחד מביא איתו ערכים שונים – או אפילו ערכים דומים (כאשר שם הערך הוא אותו שם, אך התוכן שונה לחלוטין). וכך, אף אחד לא מוכן לוותר על הערך שלו, כי על ערכים לא מוותרים ויהי מה.

שוב: איך כל זה קשור לכותרת המאמר? או במילים אחרות: כיצד לבחור מטפלת זוגית?

על המטפלת הזוגית לדעת לנקות רגשות שליליים מן העבר של הלקוח. הרגשות השליליים מן העבר הם האוטומטים – הם השולטים בנו – הם אלה שחזקים מאיתנו.

לאחר הניקוי, יוצרים אוטומטים חדשים חיוביים. האוטומטים החדשים נשארים לתמיד.

איך מנקים רגשות שליליים מן העבר? שתי שיטות: שיטת NLPותרפיית קו הזמן. בשילוב שתי שיטות אלה ניתן לעבוד עם תת המודע ולייצר אוטומטים חדשים – בדיוק כמו שאתם רוצים.

בשבוע שעבר אחת הלקוחות שלי הסבירה לי את השינוי שעבר עליה במילים אלה: "זה כמו שמחברים למוח USB ומוציאים משם את התוכנות עם הוירוסים ובמקומם שמים תוכנות חדשות ומשודרגות. איזו הקלה".

ואני הוספתי: "יש עכשיו בפנים אנטי וירוס".

טיפ לשיפור הזוגיות


לפני שאתם מעירים הערה לבן/בת זוג, תשאלו את עצמכם:

בשביל מה להעיר?

מה ייצא לי מזה?

האם ייצא מזה משהו טוב? (כמעט בטוח שלא...). מה שיצא מזה זה עוד בן אדם שמרגיש פחות טוב. ולכן, תחליטו שאתם לא מעירים את ההערה שתכננתם ותתגאו בעצמכם על כך:)


עדנה מימון/ טריינר ומאסטר ב-NLP, מאסטר קאוצ', מאסטר בתרפיית קו הזמן, לטיפול ברגשות שליליים וטיפול בטראומות, ושינוי בשיטת פסיכומטפוריקה לשינוי רגשי והתנהגותי. מנהלת את: להציל את הזוגיות. מנחה סדנאות לניהול ושליטה בכעסים ושיפור הזוגיות.

050-7378535


מי שקרא מאמר זה התעניין גם ב: 

הסיבות לשחיקה בזוגיות
 , 

ב:  
מה משפיע על תקשורת בזוגיות ,

שיפור הזוגיות - עשו זאת בעצמכם 

וגם ב: מיומנה של מטפלת זוגית

                                                 

בחזרה למאמרים

                         
photo courtesy of photostock: freedigitalphotos.netlogo בניית אתרים