מאמרים ומידע

כאן תוכלו למצוא מאמרים בנושאים הבאים: אושר, מודעות עצמית, העצמה אישית, שינוי, הצלחה, אמונות מגבילות, שיטות להתמודדות עם סטרס/לחץ, שיפור הזוגיות, טיפול זוגי, יעוץ זוגי, מטפלת זוגית, חיזוק הנפש, ביטחון עצמי, דימוי עצמי, הערכה עצמית, הורות, אימון קבוצתי ועוד


תפקידיו של תת המודע / חלק 3

הקשר בין תת המודע לזכרונות ורגשות


תפקיד מס' 3 של תת המודע הוא: להדחיק זכרונות של רגשות שליליים לא פתורים. למשל טראומה מילדות: אצל הרבה אנשים היא נמחקת. הם לא זוכרים אותה. היא נכנסת לתת המודע. אצל אחרים היא נכנסת לאיזושהי מגירה בתת המודע, אך לא נמחקת.  אותו אדם אינו חושב על הטראומה ביום יום, אך אם ישאלו אותו על סיטואציה מן העבר שבה הוא עבר טראומה, הסיטואציה הזו תעלה לו בזכרון.
 
חשוב לציין, כי למרות ההדחקה, אותו אדם מתנהג באופן מסוים (למשל: חרדות, חוסר ביטחון, פחדים למיניהם וכו') בהשפעת אותה סיטואציה. ולכן, אחרי שהוא מטפל באותה טראומה, התנהגותו משתנה באופן אוטומטי.
 
יש עוד סוג של אנשים: אלה שהטראומה מלווה אותם כל חייהם. ואז הם כל כך רגילים אליה, שבתת המודע שלהם הם לא מוכנים לוותר עליה. היא הופכת למעין: "חברה". אלה אנשים שהולכים ממטפל למטפל, אך מסרבים (בתת המודע) לפתור אותה. הם מקבלים הרבה תשומת לב ורחמים על הטראומה. לכן הם לא מוכנים להיפטר ממנה.

         תת המודע
 
זה המקום להביע את דעתי האישית: הטיפול הכי טוב בטראומה הוא בשיטת תרפיית קו הזמן משולב עם NLP. היתרון בשיטות אלה הוא שהאדם לא צריך לחוות שוב את הטראומה כדי להעלים אותה (לעומת הפסיכולוגיה, שבה האדם חווה שוב את הטראומה וזה מגדיל אותה ויוצר טראומה נוספת. כל זה מיותר לחלוטין.).
 
העולם שלנו מתקדם בקצב אדיר. לפני כמה שנים מי היה חושב על אייפון? לפני שהטלפון הסלולרי הומצא, מי חשב על זה? או על אינטרנט וכו'. כך גם בתחום הנפש. יש התפתחות מדהימה, אפילו גאונית. ולכן, כשיש שיטה שבה אפשר לטפל בטראומה מבלי לחוות אותה שוב, היא בוודאי עדיפה על שיטה שבה חווים אותה שוב. יש כאלה שזה לא נתפס להם. זה בגלל  הרגלי חשיבה ישנים. כמובן שמודעות לדפוסי חשיבה ישנים תעזור להיות פתוחים לשנות אותם.
 
המלצתי: אם יש לכם זכרונות שליליים מן העבר: טפלו בהם. למרות שהם נראים לכם לא רלוונטיים - תת המודע מתנהג בהתאם למה שעבר עליכם בעבר. הוא זוכר!
 
ניפגש במאמר הבא: תפקידיו של תת המודע - חלק 4

עדנה מימון/ טריינר ב-NLP, מאסטר ב-NLP, מאסטר קאוצ', מאסטר בתרפיית קו הזמן, מאסטר בהיפנותרפיה, לטיפול ברגשות שליליים וטיפול בטראומות, חרדות, פחדים, פוביות, ושינוי בשיטת פסיכומטפוריקה לשינוי רגשי והתנהגותי. מנהלת את: מכללת אמביציות. מנחה סדנאות לניהול ושליטה בכעסים, שיפור הזוגיות, ביטחון עצמי ומורה לNLP מטעם ממציא ה NLP.
050-7378535

בחזרה למאמרים

 image courtesy of: Idea Go by FreeDigitalPhotos.net
טואול - בניית אתרים