מאמרים ומידע

כאן תוכלו למצוא מאמרים בנושאים הבאים: אושר, מודעות עצמית, העצמה אישית, שינוי, הצלחה, אמונות מגבילות, שיטות להתמודדות עם סטרס/לחץ, שיפור הזוגיות, טיפול זוגי, יעוץ זוגי, מטפלת זוגית, חיזוק הנפש, ביטחון עצמי, דימוי עצמי, הערכה עצמית, הורות, אימון קבוצתי ועוד


תפקידו של תת המודע / חלק 6

תת המודע ורגשות


תת המודע נחשב לממלכת הרגשות. זאת אומרת, הוא אחראי על כל הרגשות שלנו - חיוביים ושליליים.
 
היות שכבר אמרנו שכדי להגן עלינו הוא מדחיק זכרונות של רגשות לא פתורים, הוא גם מאפשר גישה לרגשות מודחקים לחזור לזכרון כדי לפתור אותם ולהעלימם (את זה עושים באימון אישי בשיטת NLP וטכניקות קו הזמן).
 
יחד עם זאת, יש לזכור כי לעתים תת המודע יעדיף להשאיר את הרגשות המודחקים למטרת הגנה. זה קורה כאשר לבן אדם יש עבר קשה מאוד, שאם הוא ייזכר בזכרונות מסוימים, זה עלול להשפיע עליו קשות. לכן, מתוך הגנה, תת המודע עשוי לבחור להשאיר את מה שהדחיק באותו מצב.
 
הדבר שונה ממצב למצב ומאדם לאדם.

      תת המודע
 
לעתים, כאשר פותרים רגש שלילי כלשהו, עלול לצוף רגש שלילי אחר, שהיה מודחק עמוק בזיכרון. היתרון של זה הוא האפשרות לנקות גם את הרגש הזה.
 
 לכן, מומלץ מאוד לטפל ברגשות שליליים. כל רגש שלילי יוצר התנהגות אוטומטית. זאת אומרת: התנהגות שלא בשליטתנו (כל מה שבשליטת תת המודע אינו בשליטת המודע).
 
ניקוי רגשות שליליים יוצר תחושת רוגע, שלוה, שמחה וחוסן נפשי.
 
הדבר חשוב כפליים למי שיש ילדים, מכיוון שלילדים יש נטיה להעתיק את תחושותיהם והתנהגויותיהם של הוריהם (כולל בעיות בריאותיות למיניהן - בעיקר כרוניות).
  
 
ניפגש במאמר הבא: תפקידיו של תת המודע - חלק 7
 
עדנה מימון / טריינר ב-NLP, מאסטר ב-NLP, מאסטר קאוצ', מאסטר בתרפיית קו הזמן, מאסטר בהיפנותרפיה, לטיפול ברגשות שליליים וטיפול בטראומות, ושינוי בשיטת פסיכומטפוריקה לשינוי רגשי והתנהגותי. מנהלת את: להציל את הזוגיות. מנחה סדנאות לניהול ושליטה בכעסים ושיפור הזוגיות.
050-7378535

בחזרה למאמרים
logo בניית אתרים