מאמרים ומידע

כאן תוכלו למצוא מאמרים בנושאים הבאים: אושר, מודעות עצמית, העצמה אישית, שינוי, הצלחה, אמונות מגבילות, שיטות להתמודדות עם סטרס/לחץ, שיפור הזוגיות, טיפול זוגי, יעוץ זוגי, מטפלת זוגית, חיזוק הנפש, ביטחון עצמי, דימוי עצמי, הערכה עצמית, הורות, אימון קבוצתי ועוד


תפקידיו של תת המודע / חלק 7

תת המודע והאמת


דבר נוסף וחשוב שכדאי לדעת על תת המודע הוא שתת המודע הוא מוסרי מאוד.
זאת אומרת, הוא תמיד יתן לכם את האמת.
 
לדוגמה: אם הרגשתם כעסים כלפי מישהו (למשל בזוגיות), ולאחר מכן אמרתם לעצמכם: "טוב, אני סולח לו" - אבל בתוככם פנימה לא באמת התכוונתם לזה - תוכלו לבדוק זאת על ידי שתעצמו עיניים ותשאלו את עצמכם: "האם אני באמת סולח לו?"
 
התשובה האמיתית תעלה מיידית. זו התשובה מתת המודע.
 
יחד עם זאת, זה המקום להזהיר: אם תשאלו שאלות לגבי העתיד, כגון: "האם אני אמצא זוגיות?" התשובה שתקבלו היא התשובה שלכם בלבד. זאת אומרת: זו איננה האמת האובייקטיבית. זו האמת שלכם בלבד, מתוך הניסיון שלכם, מתוך האמונות שלכם לגבי מציאת זוגיות, מתוך הרצון האמיתי שלכם וכו'.
 
במציאת זוגיות, למשל, חשוב מאוד להביא בחשבון קונפליקטים פנימיים. לדוגמה: יכול להיות שאדם מעוניין בזוגיות, אך הוא גם מעוניין בחופש. במידה שהוא מאמין שזוגיות פוגעת בחופש, הוא עלול למצוא את עצמו ללא זוגיות. אנשים שלא מוצאים זוגיות, מומלץ שיעברו תהליך אימון אישי כדי לנקות קונפליקטים ואמונות מגבילות.
 
ונחזור לנושא תת המודע והמוסריות:

   
תת המודע      
ניקח לדוגמה אדם שגונב. מכיוון שבתת המודע שלו הוא יודע שאסור לגנוב (מסיבה זו הוא עושה את פעולת הגניבה בהסתר) הוא ממציא לעצמו תירוצים רציונליים ומאוד משכנעים שהגניבה הספציפית היא מותרת. דוגמה נפוצה לכך היא רובין הוד. רובין הוד גנב מעשירים וחילק לעניים. הוא אפילו נתפס כגיבור, מכיוון שלמרות הגניבה, הוא לא לקח את זה לעצמו, אלא חילק לעניים. יחד עם זאת, חשוב מאוד לציין שגניבה היא גניבה. במקרה של רובין הוד, אם הוא ישאל את תת המודע שלו האם הוא גנב (אחד שגונב), יכול להיות שתת המודע שלו יגיד לו "לא" (במידה שהוא לגמרי מאמין במעשהו כמעשה חיובי), ויכול להיות שתת המודע שלו יגיד לו "כן" (במידה שיש לו ספק הכי קטן בחיוביות מעשהו). בכל מקרה הוא יקבל את התשובה האמיתית שלו.
 
נסו על עצמכם:
 
תחשבו על שיחה כלשהי שהיתה לכם עם מישהו, ובשיחה זו התרגזתם או נפגעתם ולכן חשבתם שאותו בן אדם חוצפן, או חסר אחריות, או טיפש וכו'.
 
עכשיו שבו בנוח בסביבה שקטה, תעצמו עיניים ותשאלו את תת המודע שלכם: האם האדם הזה באמת כזה, או שאמרתם את מה שאמרתם מתוך חוסר נכונות להתמודד עם מה שששמעתם?
 
התשובה שתעלה לכם היא התשובה האמיתית שלכם.
 
ניפגש במאמר הבא: תפקידיו של תת המודע - חלק 8
 
עדנה מימון / טריינר ב-NLP, מאסטר ב-NLP, מאסטר קאוצ', מאסטר בתרפיית קו הזמן, מאסטר בהיפנותרפיה, לטיפול ברגשות שליליים וטיפול בטראומות, ושינוי בשיטת פסיכומטפוריקה לשינוי רגשי והתנהגותי. מנהלת את: להציל את הזוגיות. מנחה סדנאות לניהול ושליטה בכעסים ושיפור הזוגיות.
050-7378535

בחזרה למאמרים
טואול - בניית אתרים