מאמרים ומידע

כאן תוכלו למצוא מאמרים בנושאים הבאים: אושר, מודעות עצמית, העצמה אישית, שינוי, הצלחה, אמונות מגבילות, שיטות להתמודדות עם סטרס/לחץ, שיפור הזוגיות, טיפול זוגי, יעוץ זוגי, מטפלת זוגית, חיזוק הנפש, ביטחון עצמי, דימוי עצמי, הערכה עצמית, הורות, אימון קבוצתי ועוד


תפקידיו של תת המודע / חלק 9

תת המודע ואנרגיה


כאשר יודעים איך תת המודע פועל, ניתן ליצור שינויים מדהימים גם בתחושות וגם בהתנהגויות.

תפקידים נוספים של תת המודע:

תת המודע מייצר אנרגיה, מאחסן אנרגיה, מחלק אותה בין כל חלקי הגוף והנפש, ומשדר אותה אל מחוץ לגוף.

כל הרגשות שלנו מלווים באנרגיה. המילים שלנו מלוות באנרגיה. למשל, תחשבו על סיטואציה שבה כעסתם. תהיו ערים לתחושה ולאנרגיה שהמילה יצרה אצלכם. עכשיו תחשבו על סיטואציה שבה אהבתם. התחושה והאנרגיה שונות.

האנרגיה משודרת כלפי חוץ גם ללא דיבור בקול. זאת אומרת: לעתים אנו מדברים לעצמנו, אך לא מבטאים את המילים בקול. זה מלווה באנרגיה (הכוללת את שפת הגוף). אנרגיה זו משודרת הלאה לאחרים, ולכן אחרים יכולים לנחש שהאדם שמולם חושב מחשבה שלילית או חיובית. לניחוש הזה קוראים אינטואיציה.

חשוב לציין שכאשר אנשים חושבים מחשבות שליליות, הם משתמשים בהרבה אנרגיה שלילית (כמובן שזה על חשבון החיובית), ולכן האנרגיה הזאת הופכת להיות הרסנית. ההרס מתבטא גם בחיים קשים, בתקיעות וגם בבריאות לקויה (כאבים בעמוד השדרה, שפעת, גב תפוס או כל איבר אחר תפוס, לחץ דם, מחלות וכו').

מבחינת תת המודע, אין זה משנה לגבי מי יש לכם מחשבה שלילית. מספיק שהיא קיימת. וגם אין זה משנה אם היא מוצדקת או לא. מספיק שהיא קיימת.

זאת אומרת: גם אם מישהו עשה לכם משהו רע, לא כדאי לנטור לו טינה, כי זה עלול להשפיע עליכם לרעה. מומלץ מאוד לסלוח לו/לה – למענכם!!!!

    המוח 
בזוגיות: אם אתם מתלוננים הרבה כלפי בן/בת הזוג שהוא לא מתחשב/ת, כדאי שתבדקו את עצמכם. תבדקו היכן אתם עצמכם לא מתחשבים.
 
אם מישהו מדבר אליכם לא יפה, תשאלו את עצמכם איך יצרתם את המציאות הזאת? היכן העלמתם עין? תשנו את המציאות לטובה.
 
תקשיבו יותר לתחושות הבטן שלכם. במידה שתחושות הבטן שלכם הטעו אתכם - תהיו יותר עירניים לעצמכם ולסביבה. תחדדו את החושים שלכם.
אם יש לכם קשיים בחיים, תשאלו את עצמכם: אלו מחשבות שליליות רצות לכם בראש? ותחליפו אותן במחשבות חיוביות. כך תוכלו לקדם את עצמכם בחיים (כולל מערכות יחסים וכולל קריירה).
 
אם אתם חושבים במונחים של "צדק" או "אשמה", כדאי שתוותרו עליהם למען קידום ושיפור מערכות היחסים שלכם ובעיקר בטיפול בזוגיות שלכם.

תעשו את זה בשבילכם ובשביל הבריאות שלכם.

כי הכל בא עם אנרגיה. והאנרגיה משפיעה על הכל. נשאלת השאלה: איזו אנרגיה אתם מעדיפים?

 
עדנה מימון/ טריינר ב-NLP, מאסטר ב-NLP, מאסטר קאוצ', מאסטר בתרפיית קו הזמן, מאסטר בהיפנותרפיה, לטיפול ברגשות שליליים וטיפול בטראומות, ושינוי בשיטת פסיכומטפוריקה לשינוי רגשי והתנהגותי. מנהלת את: להציל את הזוגיות. מנחה סדנאות לניהול ושליטה בכעסים ושיפור הזוגיות.
050-7378535

מי שעוד לא קרא את המאמר: כוחו ועוצמתו של תת המודע - מומלץ מאוד שיקרא עכשיו
בחזרה למאמרים
 image courtesy of Hyena Reality by FreeDigitalPhotos.net
טואול - בניית אתרים