מאמרים ומידע

כאן תוכלו למצוא מאמרים בנושאים הבאים: אושר, מודעות עצמית, העצמה אישית, שינוי, הצלחה, אמונות מגבילות, שיטות להתמודדות עם סטרס/לחץ, שיפור הזוגיות, טיפול זוגי, יעוץ זוגי, מטפלת זוגית, חיזוק הנפש, ביטחון עצמי, דימוי עצמי, הערכה עצמית, הורות, אימון קבוצתי ועוד


30 דרכים למנוע סטרס - חלק ב'

טיפול במצבי לחץ וסטרס

 
לידיעתכם, מצבי סטרס עלולים לגרום לדיכאון, חרדה, לחצים לא ברורים, תקיעויות למיניהן, פחדים וכו'. בנוסף, סטרס יוצר בעיות בריאותיות רבות. לכן, החשיבות למניעת מצבים אלה גדולה במיוחד.

הנה 10 דרכים נוספות למנוע סטרס, חרדה, דאגה: (המאמר כתוב בלשון זכר. כמובן שהוא מיועד לשני המינים)

11. תהנה מעבודתך ותעסיק את עצמך בדברים שאתה אוהב 
כאשר יש לנו תעסוקה, ואנו גם נהנים ממנה, המוח מפריש חומרים שיוצרים תחושה נעימה. במקרה כזה, אי אפשר לייצר חרדה. אי אפשר להרגיש גם טוב וגם רע באותו זמן.
חשוב לציין שלתחושות בנוגע לעבודה יש משמעות קריטית לגבי מצב רוחנו. אם כבר אתה יוצא לעבודה, תהנה ממנה. זו אחריותך. אף אחד אחר לא אחראי להנאתך. ואם לא נהנית, תשאל את עצמך מה אתה יכול לעשות חדש כדי לשפר את זה.

12. תקדיש חצי שעה ביום לנשימות איטיות 
ככל שננשום לאט יותר, כך נהיה רגועים יותר. תרגול קבוע של נשימות יביא לרגיעה אוטומטית.

13. תיזכר בחוויות נעימות שהיו לך בעבר 
ברגע שנקדיש זמן להרהורים על חוויות נעימות, הגוף יגיב באופן אוטומטי בצורה חיובית. לדוגמה: תחשבו על תינוק שהחזקתם בידיים, או על הריח שלו, או על הצחקוקים שלו. נכון שזה עושה לכם טוב?

14. תעשה ספורט מתון 
מומלץ לעשות מתיחות על בסיס יומי. כל ספורט מתון מומלץ מאוד. חשוב להקפיד על עשייה יומיומית, ועל הנאה מכך. גם אם ההתחלה מפחידה, כבר לאחר שבועיים תרגישו בהבדל. ישנו משפט האומר: "היום הוא המחר שממנו חששת אתמול". זאת אומרת, פחדת מהרבה דברים, אך הם לא התממשו. כך גם לגבי עשיית ספורט. תתחיל, ותראה שהשד איננו נורא כל כך כמו שחשבת. אפילו להיפך: אתה תרגיש נפלא.

                 התמודדות עם סטרס

15. תרשום את מטלותיך 
תעשה לך מנהג קבוע: לרשום את כל מה שיש לך לעשות. כל פעם שסיימת שני דברים, תעשה רשימה חדשה, זה נותן הרגשה טובה.

16. תחמיא לעצמך 
אנשים ביקורתיים אינם יודעים להחמיא – לא לעצמם ולא לאחרים. אין פלא שהם מרגישים רע. המחשבות שלהם נמצאות בשלילי. לכן, מעכשיו תעשה סוויץ בראש: תחמיא גם לעצמך וגם לאחרים. אני יודעת שיש כאלה שקשה להם. דווקא מי שקשה לו – זקוק לזה יותר. כמו שכבר נאמר: ההתחלה קשה, אך אח"כ אפשר לקטוף את הפירות.

17. צא לטיולים 
טיולים מרחיבים את הדעת ואת הנפש. כמובן, יש לתכנן מראש את הטיול, על מנת ליהנות ממנו בכל רגע.

18. תשקיע בעצמך 
אנשים רבים חושבים רק על הילדים, ומשקיעים את כל כולם בילדים, ואת עצמם הם מזניחים. אין טעות גדולה מזו. אם לא תשקיע בעצמך, כיצד ילדיך ילמדו להשקיע בעצמם?

19. תהיה גמיש מחשבתית 
ב-NLP קיימת הנחת יסוד האומרת: הצד הגמיש יותר במערכת, הוא בעל השליטה. מומלץ שיהיו לך מינימום 3 אפשרויות פעולה על כל סיטואציה. באופן כזה, לא תצטרך להחליט או זה או זה, אלא, תהיה גם אפשרות נוספת. כמובן, ככל שיהיו יותר אפשרויות, כך יהיה יותר קל.

20. תקשיב למוזיקה שמחה 
שירי דיכאון יכולים להיות יפים, אך הם יוצרים דיכאון. האם אתה מעוניין בזה? בוודאי שלא. לכן, תכין לך דיסק של שירים שאתה אוהב, שירים שמחים, שמרקידים את הלב. תכין דיסק אחד לבית ודיסק אחד לאוטו.


עדנה מימון/ טריינר ב-NLP, מאסטר ב-NLP, מאסטר קאוצ', מאסטר בתרפיית קו הזמן, מאסטר בהיפנותרפיה, לטיפול ברגשות שליליים וטיפול בטראומות, חרדות, פחדים, פוביות, ושינוי בשיטת פסיכומטפוריקה לשינוי רגשי והתנהגותי. מנהלת את: מכללת אמביציות. מנחה סדנאות לניהול ושליטה בכעסים, שיפור הזוגיות, ביטחון עצמי ומורה לNLP מטעם ממציא ה NLP.
050-7378535
ednamaim@gmail.com 

בחזרה למאמרים
                                                                                   
                                   
 image courtesy of Federico Stevanin by FreeDigitalPhotos.net     
logo בניית אתרים