אימון אישי

מהו אימון אישי?

אימון אישי מהו אימון אישי?


אנו זקוקים למאמן בתחומים רבים בחיינו, בדיוק כמו שספורטאי זקוק למאמן כדי להתאמן, להגיע להישגים ולהשיג מטרות.
לכל אחד מאתנו שאיפות וחלומות להתקדם בחיים, לעבור ממצב מסוים אל מצב אידיאלי וטוב יותר. באימון אישי, המתאמן נעזר במאמן/מאמנת אישית לגיבוש והגדרת מטרותיו ועובר תהליך אימון על מנת להשיגם.

בדרך כלל, תהליך אימון אישי כולל 10-12 מפגשים של שעה. יחד עם זאת, קיימים תהליכים של 20 מפגשים של שעה, או 6-8 מפגשים של שעתיים (בשיטת NLP). זה אינדיווידואלי.

דוגמה ללקוחה שעברה תהליך אימון אישי

אישה כבת 30+,נשואה +2 ,עובדת היי טק במשך שנים רבות. אותה אישה הייתה כבויה, חסרת חיים וחסרת אנרגיות. למרות שקיבלה משכורת מכובדת, תנאים מעולים והערכה רבה ממנהליה על ביצוע עבודתה הטובה, עיניה היו כבויות. ראשה היה שמוט. דיברה ללא חשק.

היא הרגישה חלשה, פיזית ורגשית. אף פעם לא ייחסה חשיבות לרצונותיה האישיים, לא לקחה ברצינות את התחושות הפנימיות שלה עד לאותו רגע שהגיעה להחלטה על שינוי. כשהגיעה למסקנה שאינה יכולה יותר, החליטה לבדוק אפשרות לשינוי, ופנתה לאימון אישי. בשיחת אימון ראשונית ומעמיקה עם מאמנת אישית, התברר שהבחורה פנתה לתחום ההיי- טק בהשפעת הוריה, שלחצו מאוד בכיוון.
הם אמרו לה שאנשים חכמים פונים להיי טק, שאפשר להתפתח מאוד בכיוון, שהיא תוכל להרשות לעצמה לקנות הרבה דברים בזכות הכסף הרב שהיא תרוויח, ושיהיו לה תנאים טובים.

בכל פעם שהיא ניסתה להסיט את השיחה איתם לתחום אחר, היא נתקלה בהתנגדות חריפה. "השתגעת? הם אמרו לה. "זה לא לרמה שלך. את בחורה חכמה. הכי מתאים לך לעבוד בהיי טק. תראי איך אנשים אחרים חיים טוב בזכות זה. אל תעשי טעויות". היא לא רצתה לאכזב את הוריה. היה לה חשוב מאוד מה הם חושבים עליה. היא רצתה מאוד שהם יתגאו בה.

אימון אישי עם אווירה נעימה ונינוחה עם עדנה מימון
היא עבדה בהיי טק במשך שנים רבות, בעבודה קיבלה הערכה רבה על חוכמתה ועל הישגיה. הוריה היו מרוצים וגאים בה. הם שמחו שהיא הקשיבה להצעתם בנוגע לתחום עיסוקה.

אולם,  בפנים עמוק היתה לה תחושה קשה. תחושה של חוסר עניין, של שעמום, של חוסר תכלית. כל יום חזרה הביתה מותשת וחסרת חיים. היו לה כאבים פה וכאבים שם. כאבים אלה ביטאו את חוסר שביעות רצונה מן החיים שלה.

 

 לאחר תהליך האימון האישי, שכלל בירור מטרות, התאמת רצונה האישי האמיתי של המתאמנת עם הנכונות שלה לעשייה, עם דרכי פעולה ויעדים ברורים, עזבה אותה בחורה את עבודתה בהיי טק, פנתה להנחיית קבוצות להעצמה עסקית וכיום היא מתפרנסת בכבוד ומאושרת!

 

 מסקנה

 
 אם אתם מתנהגים בצורה מסוימת רק כדי לרצות את הוריכם, או כדי שאנשים יעריכו אתכם, ולא בגלל שזה בא מבפנים, אתם עושים טעות חמורה. לא תקבלו מדליה על ה"הקרבה" שלכם. החיים יעברו בלי אושר, ולפני שתגידו ג'ק רובינסון, אתם תגיעו לגיל שתשאלו את עצמכם:
 
האם הגשמתי את עצמי?
האם עשיתי הכל כדי להגשים את עצמי?
האם חייתי את החלום שלי?
האם חייתי את החיים, או רק לידם?
האם אני חי/ה את החיים שלי, או של מישהו אחר?
האם השארתי לילדי ולנכדי ולניני מורשת שבה אני גאה מאוד?
האם השארתי לעולם ולדורות הבאים מזכרת משמעותית?
האם עסקתי הרבה בהתפתחות אישית?
האם טיפלתי ברגשותי, או רוב חיי הייתי בן אדם חמוץ ומאשים ?
 
ואתם? האם יש לכם שאיפות הנמצאות עמוק אך עדיין לא עשיתם כלום ?
יש לכם חששות?
אתם פוחדים מכישלון?   
אתם לא יודעים איך ומהיכן להתחיל? 

האם בלקסיקון ה"תירוצים " שלכם מופיעים המשפטים: "לא עכשיו" , "כשיהיה לי זמן", "כשאני אהיה מוכן", "כשיהיה לי כסף" "כשהילדים יגדלו", "כשהילדים יעזבו את הבית","זה יקרה יום אחד", "אין לי כוח רצון", "אני לא רוצה מספיק" ועוד טענות "מוצדקות" כאלה ואחרות? 
אתם יכולים להיות רגועים! אינכם היחידים שמרגישים כך...  

צרו קשר לשיחה ללא התחיבות, ותשנו את עתידכם. 


מאמנים אישיים מטעם אמביציות:
מאמנת אישית בתל אביב
מאמנת אישית בראשון לציון, 

אנשים שקראו מאמר זה התעניינו גם במאמר: למי כדאי לקחת אמון אישי או סדנה 

עדנה מימון

טריינר ב-NLP, מאסטר ב-NLP, מאסטר קאוצ', מאסטר בתרפיית קו הזמן, מאסטר בהיפנותרפיה, מאמנת אישית להעלמת רגשות שליליים, העלמת  טראומות, חרדות ופחדים. שינוי בשיטת פסיכומטפוריקה לשינוי רגשי והתנהגותי.  מנחה סדנאות לניהול ושליטה בכעסים ושיפור הזוגיות, מורה  מוסמכת  ל NLP: קורס NLP Practitioner , קורס: כישורים לחיים עם ביטחון עצמי

050-7378535  
image courtesy of stuartmiles by: FreeDigitalPhotos

logo בניית אתרים