מאמרים ומידע

כאן תוכלו למצוא מאמרים בנושאים הבאים: אושר, מודעות עצמית, העצמה אישית, שינוי, הצלחה, אמונות מגבילות, שיטות להתמודדות עם סטרס/לחץ, שיפור הזוגיות, טיפול זוגי, יעוץ זוגי, מטפלת זוגית, חיזוק הנפש, ביטחון עצמי, דימוי עצמי, הערכה עצמית, הורות, אימון קבוצתי ועוד


מהי הצלחה


כששומעים את המילים קבוצת אימון להצלחה, עולה השאלה מהי הצלחה? כיצד בכלל ניתן למדוד הצלחה? האם יש לה גבולות? האם זה קשור לכסף? למעמד חברתי? ליופי? למידות גוף? אולי לעיסוק?
 
ואם נניח שהצלחה קשורה לכסף, אזי נשאלת השאלה, כמה כסף נחשב להצלחה? חמישים אלף? מאה אלף? מיליון? שני מיליון? מיליארד? ואם נניח שהצלחה קשורה למעמד חברתי, אזי שוב עולה השאלה מהיכן הוא מתחיל? בעלות על מכונית יקרה? אולי וילה? אולי עצם היותי שייכת לחברה מסויימת? אולי בכלל עיסוק בתחום מסוים יתן לי תחושה של הצלחה? מה עם צבע עיניים או שיער? מידות גוף כבר אמרנו?
 
כמה חבל שאין קריטריון מסויים המראה את הנתונים המדויקים להצלחה! 
אך, הסירו דאגה מליבכם. הסיבה לכך היא שהצלחה כלל אינה נמדדת על סמך הקריטריונים שהוזכרו לעי"ל.
מכאן, שהצלחה איננה יכולה להתבסס על נתונים אובייקטיביים, אלא דוקא על נתונים סובייקטיביים, דהיינו, תחושותנו האישיות.
 
כל אחד מאתנו מפרש הצלחה באופן שונה. עולל בן שנה מרגיש הצלחה אם הוא מצליח ללכת בלי ליפול. נער בן 15 מרגיש הצלחה אם הוא קם בבוקר ולא מוצא פצעונים חדשים על הפנים. נער אחר ירגיש הצלחה אם הוא יעבור את הבחינה במתמטיקה. איש מכירות ירגיש הצלחה אם יצליח למכור כמות מסוימת של המוצר אותו הוא מוכר. מעשן סיגריות שיפחית חמישים אחוז ממספר הסיגריות שהוא מעשן ירגיש הצלחה. לעומתו, מעשן אחר ירגיש הצלחה רק אם יפסיק לעשן לחלוטין .
 
על מנת להבין לגמרי את המושג הצלחה, ראשית עלינו לדעת מה לא יכול להחשב להצלחה.
אדם הרוכש מכונית מסוימת רק בגלל שלשכן שלו יש מכונית כזאת - זו אינה הצלחה! אדם הפותח עסק מסוים רק בגלל שלמישהו שהוא מכיר  יש עסק כזה, וזה מצליח - זו אינה הצלחה! אדם הפוצח בקריירה מסויימת רק בגלל שזה in , או בגלל שזה ישמח את הוריו, או בגלל שזה יתן לו כרטיס כניסה לחברה מסוימת - זו אינה הצלחה! אדם שמשווה את תוצאותיו ביחס לאחרים - זו אינה הצלחה.
 
מכאן, הצלחה היא תחושה אינטימית. הצלחה מרגישים מתוך הקרביים. הצלחה מרגישים מתוך הלב. אם אתה קם בבוקר עם תחושה של כיף (ולא מתוך תחושת יאוש וכניעה למציאות), אזי אתה מצליח. אם אתה עוסק בתחום שנותן לך סיפוק עצום, אזי אתה מצליח. אם התקשורת הבינאישית שלך חיובית, אפקטיבית ומקבלת - אתה מצליח. אם אתה חי באיזון רגשי, אתה מצליח.
 
לסיכום, אם אתה עסוק בעשייה הקשורה למשימה שהצבת לעצמך מתוך מצפונך הפנימי, ולא בגלל ציפיות של אחרים, ולא בגלל מה שאחרים יגידו  - אתה מצליח. אם אתה עושה את משימתך מתוך דרייב פנימי, ולא מתוך כורח - אתה אכן עונה להגדרה הצלחה. אם הערך העצמי שלך נשאר גבוה, ללא קשר לכמות הכסף שיש לך, או לכמה הספקת, או לכמה השגת, אתה עונה להגדרה הצלחה. אם אתה נהנה מהדרך, מחייך הרבה - זו הצלחה. אם אתה מפרש סיטואציות בצורה חיובית - זו הצלחה.
 
אדם מצליח מרגיש שהוא מצליח עם כל חושיו. אדם מצליח אינו שואל את עצמו האם אני מצליח. הוא יודע זאת וחש זאת. וזו תחושה נהדרת.
בקבוצת אימון להצלחה נפגשים פעם בשבוע ומקבלים כלים על מנת להגיע להצלחה האמיתית.
 
מאמר זה פורסם גם במעריב nrg
 
עדנה מימון/ טריינר ב-NLP, מאסטר ב-NLP, מאסטר קאוצ', מאסטר בתרפיית קו הזמן, מאסטר בהיפנותרפיה, לטיפול ברגשות שליליים וטיפול בטראומות, חרדות, פחדים, פוביות, ושינוי בשיטת פסיכומטפוריקה לשינוי רגשי והתנהגותי. מנהלת את: מכללת אמביציות. מנחה סדנאות לניהול ושליטה בכעסים, שיפור הזוגיות, ביטחון עצמי ומורה לNLP מטעם ממציא ה NLP.
050-7378535

בחזרה למאמרים


logo בניית אתרים