סדנה : ביטחון עצמי ודימוי עצמי

הטיפים בסוף המאמר

הגדרה של המונח: ביטחון עצמי:
האמונה שאדם מסוים יכול  לעשות  משהו.

הגדרה של המונח: דימוי עצמי:

איך אדם רואה את עצמו ביחס לאחרים.

לעתים נדמה לנו שאנשים מפורסמים ויפים נהנים גם מדימוי עצמי גבוה. אך המציאות מראה שלא תמיד הדבר  כך . אם תקראו על גילויים עצמיים של ידוענים (סלבריטיז), כולל שחקנים מן השורה הראשונה, דוגמנויות יפהפיות, זמרים מצליחים, שחקנים, סטנדאפיסים ועוד, תגלו שרובם סובלים מבעיות דימוי עצמי רבות. למשל, לא מרוצים מהמראה שלהם, או ממשקלם וכו'. חלקם סובלים מחרדות, למשל מחרדת קהל, מחרדה ממה יגידו, מחרדה מכישלון,  מחרדה ממחלה, מחרדה חברתית, מביטחון עצמי ירוד, מדיכאון, מדימוי עצמי נמוך ועוד הרבה פחדים.

ביטחון עצמי
אחת הדוגמאות הבולטות ביותר היא מייקל ג'קסון. כל ניתוחי הפלסטיק הרבים שהוא עבר, גרמו לו לקבל מראה מעוות ולא אטרקטיבי. הוא לא קיבל את עצמו כמו שהוא. למעשה, השינויים שהוא גזר על עצמו מוכיחים שהוא שנא את עצמו וברח ממה שהוא ראה במראה. מן הסתם, אם היה מטפל בבעיית הדימוי העצמי הנמוך שלו בהערכה העצמית הנמוכה, בדיכאונות שלו, בחרדות שלו, ובכלל בפחדים שלו, היה חוסך לעצמו את הסבל הרב.  

יש כמה דוגמאות טובות בסגנון הזה לגבי סלבריטיז מישראל, אך  מסיבות ברורות לא אכנס לזה. תפעילו את הדימיון.
                            
אחד המכשולים העיקריים בקרב חלק מהאנשים בעלי דימוי עצמי נמוך הוא חוסר יכולת לשים מראה מול העיניים. זאת אומרת, הם לא מסוגלים להודות שהם באמת צריכים עזרה. מסיבה זו הם לא פונים לקבלת עזרה, והמצב נשאר אותו דבר, או אף  נהיה גרוע יותר.

 מכשול נוסף הוא התחושה שנושא זה אינו כל כך חשוב. מחשבות כמו: "כזה אני", כך הם החיים", ככה נולדתי" וכו', הן מחשבות מוטעות. החשיבה כי יש נושאים חשובים יותר מאשר לטפל בדימוי העצמי מובילה לבעיות נוספות, אשר אנשים אפילו לא מעלים בדעתם כי זה הגורם לכך.
לדוגמא: אדם בעל דימוי עצמי נמוך מחליט לקחת על עצמו פרוייקט גדול, בהנחה כי זה יחזק את דימויו העצמי. הרעיון כשלעצמו חיובי מאוד, אך במהלך הפרוייקט, אדם כזה עלול להחליט החלטות מוטעות מכיוון שהחשיבה שלו עדיין נמצאת במקום הלא נכון. הוא עדיין מחליט החלטות המושפעות אך ורק מפחדים של: "מה אנשים יגידו".
ואז, דוקא בגלל הפחד, הוא עלול לעשות טעויות, שלאחר מכן הוא יתחרט על בחירותיו. הוא יאשים את עצמו: "למה עשיתי את זה". למה לא עשיתי משהו אחר".
  סדנא לביטחון עצמי עם עדנה מימון מכללת אמביציות
לעומת זאת, ברגע שאותו אדם מכוון את מהלכיו ממניעים אחרים, ממניעים של ביטחון עצמי וידיעה ברורה כיצד פרוייקט X צריך להתנהל, ללא קשר למה שאנשים יגידו, או אז הסיכוי שהפרוייקט יתנהל נכונה יגדל.

אנשים העובדים שעות רבות (מדובר בעיקר בשכירים) ומשקיעים מעל ומעבר בעבודה וחשוב להם שהכל יהיה טיפ טופ, ובסוף מוצאים את עצמם מותשים - שישאלו את עצמם: האם הם עושים את זה כדי לקבל הערכה? אם התשובה שעולה היא חיובית, מומלץ לטפל בזה  דחוף!

דוגמא נוספת היא בחירת בן/בת זוג. פעמים רבות בחירת בן/בת זוג מושפעת מרמת הדימוי העצמי שלנו. דוקא בחירה זו עלולה להוות מכשול במערכת היחסים. לרוב, אנשים בעלי דימוי עצמי נמוך בוחרים בן/בת זוג בעלי דימוי עצמי נמוך. חלק אחר מהאנשים בעלי דימוי עצמי נמוך בוחרים באנשים חלשים מהם, כדי להרגיש טוב עם עצמם, וחלק מהאנשים דווקא בוחרים בן/בת זוג בעלי דימוי עצמי גבוה. זאת בתקווה, כי זוגיות זו תמנף את הדימוי העצמי שלהם. אך, לאחר זמן מה הם מגלים שעובדה זו היא בעוכריהם. ואז מתחילים ויכוחים, אי הסכמות ותסכולים רבים, אשר ללא הדרכה מתאימה (מומלץ לקחת איש מקצוע), עלולים להוביל לאומללות או לגירושין.
ביטחון עצמי אנשים רבים נפגעים מחבריהם או מעמיתיהם לעבודה, או מכל אדם אחר, כאשר הסיבה לכך היא לא החבר, אלא מה שהאדם חושב על עצמו. במקרה כזה, יכול להיות שהחבר שם לו מראה, מבלי לשים לב לכך. ואז המראה עשתה את האפקט שלה ויצרה את ההיפגעות. כמובן שמחשבות שליליות פוגעות מאוד בהתקדמות. חשוב מאוד לחשוב מחשבות חיוביות כדי להתקדם.

מסקנה: דימוי עצמי נמוך והערכה עצמית נמוכה גורמים לירידה בבטחון העצמי ולהפסדים רבים בחיים. לכן, מומלץ לא לדחות קבלת עזרה, אלא לעשות משהו בנדון. מתי?   עכשיו! . מניסיוני, אנשים, אשר עברו  אימון אישי  או סדנא לחיזוק הביטחון העצמי והדימוי העצמי, העלאת הביטחון העצמי והעלאת הדימוי העצמי, דיווחו שסוף סוף הם מתחילים לחיות, ושהם מאושרים באופן שרק הם יכולים לדמיין את זה. הם גם דיווחו שהם מרגישים שהם בן אדם חדש. בן אדם שמסתכל לאנשים בעיניים, מיישר מבט, מדבר בקול בטוח, עם שפת גוף פתוחה וחושב יותר על מה שחשוב לו (ולא לאחרים). הוא גם חי יותר בשקט ובשלמות עם עצמו, מכיוון שכבר עבד על העלאת הביטחון העצמי שלו ועל העלאת הדימוי העצמי שלו. 

                    המלצה על קורס NLP עם עדנה מימון במכללת אמביציות
                                  

הסדנא כוללת את הנושאים הבאים:

הבנת תהליכים הנוצרים במוח
כיצד זה משפיע עלינו
מה גורם לירידה בביטחון העצמי ובדימוי העצמי ואיך נגרום להעלאת הביטחון העצמי והדימוי העצמי
ניקוי רגשות שליליים מן העבר (תהליך חזק במיוחד)
טכניקות NLP לשיפור, חיזוק והעלאת הבטחון העצמי והדימוי העצמי
כושר דיבור וביטוי עצמי מול אנשים, לבטא את עצמך
שפת גוף מנצחת
התמודדות עם אנשים
טיפול בחרדה חברתית
טיפול בפחדים
טיפול בפחד מכישלון
טיפול בפחד מביקורת
טיפול בפגיעות
טיפול ברגשות אשמה
טיפול בעצב
איך לסלק מחשבות טורדניות
איך להעז, להגיד את שאתם רוצים, לעשות, להתקדם, להצליח, להחליט החלטות
אהבה עצמית
חיזוק הדימוי העצמי, העלאת הדימוי העצמי
חיזוק ההערכה העצמית, העלאת ההערכה העצמית
דיבור אסרטיבי, התנהגות אסרטיבית , להיות אסרטיבי
שינוי אמונות מגבילות
שחרור מתלות
העצמה אישית, כוללת: בטחון עצמי, סיפוק, שמחה, שלמות, חופש, חיזוק האמונה העצמית, להבין שמגיע לך להשקיע בעצמך 
סיכום: כיצד השינוי השפיע על חיי לטובה
 מתאים ל: 2 ש"ש מטעם קרן השתלמות

המלצה על קורס NLP עם עדנה מימון במכללת אמביציות        


המלצה על קורס NLP עם עדנה מימון במכללת אמביציות
 
עדנה מימון 
טריינר ב-NLP, מאסטר ב-NLP, מאסטר קאוצ', מאסטר בטכניקות קו הזמן, לטיפול ברגשות שליליים וטיפול בטראומות, חרדות פוביות ועוד. מנהלת את: מכללת אמביציות. מנחה סדנאות להתפתחות אישית ותקשורת בינאישית. ומאמנת באופן אישי. מורה מוסמכת ל NLP מטעם ממציא הNLP. מכשירה מטפלים ומנחים בשיטת NLP. למדה מהטובים ביותר בעולם (בארה"ב).
050-7378535, 
ednamaim@gmail.com  
לבחירתכם: סדנה קבוצתית או  אימון אישי/פרטני 
לביטחון עצמי מנצח  והעלאת הדימוי העצמי 
הסדנה כוללת 9 מפגשים של 5 שעות פעם בשבוע 
בתל אביב, סמוך לתחנת רכבת השלום.   

   בואו לגלות מה אפשר לעשות ב9 מפגשים                      
                       תשאלו על הבונוסים                          
                       הסדנה מתאימה לגילאי 18 ומעלה.              סדנא לביטחון עצמי עם עדנה מימון מכללת אמביציות
                                      כל אחד יכול!                 

טיפים לחיזוק הדימוי העצמי

איך לשפר ביטחון עצמי, איך לפתח ביטחון עצמי, לחזק ולהעלות את הדימוי העצמי: 

אם אתה מרצים אחרים (מוותרים על עצמכם ומתאמצים למען אחרים, כדי שיעריכו אתכם, או כדי שיאהבו אתכם, או כדי שיחזירו לכם), אתם כנראה מוצאים את עצמכם מתאמצים מאוד, ולעתים מתאכזבים בגדול, סדנא לבטחון עצמי ודימוי עצמי בשבילכם בדיוק.
אם אתם לא מצליחים להחליט החלטות, לא עומדים במילה שלכם כלפי עצמכם, מאחרים, מסתכלים במראה לעתים קרובות, משקיעים הרבה זמן בשיער, בלהתלבש, בלהתאפר, מתאפרות באופן מוגזם, נוגעים בשיער הרבה, נבהלים מאוד מ"חצ'קון" שצץ, גבכם מכופף, סובלים מחרדות, פוחדים ממה שיגידו, עסוקים באופן אובססיבי במראה הפנים והגוף, עסוקים מדי במשקל, פרפקציוניסטים, לא מאמינים בעצמכם, סובלים מחרדת מבחנים (או כל חרדה אחרת), פוחדים מלהתחיל עם בחורה, פוחדים מזוגיות, נמנעים מלהיפגש עם חברים, שקטים מדי בחברה,  פוחדים להביע את דעתכם, חושבים מחשבות שליליות, משווים את עצמכם לאחרים, חשוב לכם מה יגידו, פוחדים מביקורת, מרגישים לא מספיק טובים, קשה לכם להתמודד עם החיים, חוויתם שיימינג בעבר, מרגישים תקועים וכו', סדנא בטחון עצמי ודימוי עצמי מדוייקת לכם. סדנה זו תגרום לכם לחזק את הביטחון העצמי, לחזק ולהעלות את הדימוי העצמי.
אם אתם רוצים לחזק את הבטחון העצמי שלכם,, להעלות את הבטחון העצמי, לשפר את הבטחון העצמי, להאמין בעצמכם, לעשות, להתקדם, לחזק את היכולות שלכם, לחדד את הזיכרון, להרחיב את התודעה, להרגיש שליטה בחיים, להיות ממוקדים, להתקדם בחיים, להעלות את הדימוי העצמי שלכם, לייצר דימוי עצמי מנצח,  לדבר עם ביטחון עצמי בקבוצה, לעמוד על שלכם, להחליט החלטות, לבטא את עצמכם בבטחון, להנות מהדרך, להרגיש שווים, להיות בחופש רגשי, לחיות טוב ועוד, זו הסדנא בשבילכם. 

הנה הטיפים לחיזוק הדימוי העצמי והביטחון העצמי, העלאת הביטחון העצמי והעלאת הדימוי העצמי
1. תחמיאו לעצמכם. תבינו שאתם שווים בדיוק כמו אחרים. אתם אנשים מיוחדים. אין עוד אחד כמוכם. תעריכו את זה. במקום לרצות להיות כמו אחרים, תרצו להיות מה שאתם.
2. תפסיקו להשוות את עצמכם לאחרים. אנשים המשווים את עצמם לאחרים פוגעים בעצמם, בהערכה העצמית שלהם ובדימוי העצמי שלהם. 
3. תפסיקו לחשוב "מה יגידו", "מה יחשבו עלי", "איך יתפסו אותי", "איך יגיבו", "בוחנים אותי", "ילעגו לי", "יצחקו עלי"....  
זה לא באמת קורה. זה רק בראש שלכם. 
תוציאו את זה מהראש שלכם ושחררו.

4. תפסיקו לרצות אחרים. נכון שבטווח הקרוב אתם משיגים מזה הערכה וגם שקט. אך בטווח הרחוק זה פוגע בכם. תעשו מה שטוב לכם.
5. דמיינו שהאדם מולכם קטן ומסכן, כמו תינוק. ושהוא זקוק מאוד לעזרתכם. בלעדיכם הוא אבוד. זה יתן לכם ביטחון.
6. תפסיקו עם הצורך להיות מושלמים. תפסיקו עם הפרפקציוניזם. פרפקציוניזם טוב רק במקומות מסוימים. ברוב המקומות מומלץ לשחרר. 
7. אם אתם טיפוסים שחושבים בדרך של: "או הכל או לא כלום" - כדאי שתדעו שיש גם עוד מצבים בחיים. החיים הם לא שחור או לבן. קיימים עוד צבעים. תחשבו על אפשרויות נוספות. תהיו גמישים מחשבתית. תצאו מן הקופסה.
8. תרשמו את הצלחותיכם באופן יומיומי. זה ימקד אתכם להצלחה. 
9. רצוי מאוד לא להשתתף בתחרויות. אתם לא צריכים להוכיח שום דבר לאף אחד. פשוט תעשו רק מה שעושה לכם טוב.  
אני יודעת שקשה לשמוע או לקרוא את המשפט הזה. יכול להיות שזה כבר גרם לכם להתנגדות כלשהי. אך לאחר התהליכים שתעברו בסדנא לביטחון עצמי ודימוי עצמי, תבינו בעצמכם למה הכוונה, ובאופן טבעי תסכימו איתי.  
כל דבר בזמנו:) 
בוגרי קורס NLP במכללת אמביציות עם עדנה מימון


                                                                                               

המלצות מבוגרי הקורס

הי חברים,

  סדנא לביטחון עצמי עם עדנה מימון מכללת אמביציות

לאחר חופשת לידה וסיום הקורס חזרתי לעבודה (חזרתי ב"ה יום ה' שעבר).

אני פשוט חייבת לומר לכם שעכשיו אני יכולה להצהיר שסדנא זו מתנה של ממש לנפש.

כשאתה רוב הזמן בבית אין מי שיפקח ויעודד יותר מידי.

אתה מרגיש את השינוי וגם המעטים (בעיקר משפחה) שסובבת אותך.

 

פתאום אנשים פנו אלי מעצמם ושאלו איך אני כל כך זוהרת ויש לי הרבה כוחות ,ביקשו עצות וגם מישהי שהיחסים היו איתה חסרי-סיכוי, הפכו למדהימים ביותר. בנוסף, עם המחליפה שלי הייתה לי שיחה נעימה וקולחת ביותר אתמול. אפילו צחקנו יחד.

 

עדנה, אין ספק כי " שליאת שלי שלך הוא". (ר' עקיבא)

ואתם קבוצה מדהימה שכמותכם. אין ספק שהשינוי הזה רובו ככול כלל גם אותכם.

תודה על הניסיונות שנתתם כולכם והאמנתם בי.

 

כיף לכם שאתם זוכים פעם בשבוע באחד בשני לתק' נוספת. תומכים, לומדים ומתנסים.

שתצליחו כולכם ותזכו לשפע אדיר. ושתזכו לראות בו ולהרגיד בו. 

😘

גם אני מצטרף למילים של אשתי היקרה. הסדנא פשוט הופכת אותך מאדם שמונהג ע"י הסביבה למנהיג אמיתי אשר כעת יכול לעשות כל מה שליבו חפץ בשנייה אחת, וכמובן למשוך יחד איתך את כל הסביבה שלך. פשוט תודה
טליה ואופיר אודסר


לעדנה היקרה!
רציתי להודות על החויה המדהימה בקורס המדהים על הלמידות החדשות על התובנות הנפלאות על הכלים שרכשנו ועל התרגילים היפים.


הקורס ממש היה לי לעזר יוצא מן הכלל, הקורס פתח לי את השכל להבין כל מיני דברים שנכנסו לתודעה ופתחו לי אפיקים במוח של אין סוף אפשרויות להבין עד כמה אם האדם יחליט להוציא מהראש שלו את הפחדים וכל מיני חששות למיניהם ולהחליט להשקיע עמוק בתודעה שלו עד כמה האדם הוא הרבה מעבר למה שהוא רואה את עצמו במראה כמו שרפיקי במלך האריות אמר לסימבה בהיותם באגם תסתכל מעבר למה שאתה רואה, אין ספק שהאדם יכול לפרוץ גבולות ולהגיע להישגים מדהימים לו רק ירצה, תודה רבה!!!

 מאיר א. - מרכז

עדנה שלום,
אין ספק שהקורס היה הדבר הכי טוב שקרה לי בתקופה האחרונה. נכנסתי בתקופה לא טובה, ויצאתי במצב רוח בשמים! אין ספק שהקורס עשה את שלו ותרם לי המון. דברים שלא חשבתי עליהם שיכולים לשנות כל כך הרבה.  אוהבת❤  
ספיר א.

לעוד המלצות על הסדנא לבטחון עצמי והתפתחות אישית


השמחה גדולה במכללת אמביציות עם עדנה מיימון

עוד תמונות של מחזורים שסיימו את הקורס
סדנא לביטחון עצמי עם עדנה מימון מכללת אמביציות

סיום סדנת ביטחון עצמי 4.12.18

סדנא לביטחון עצמי עם עדנה מימון מכללת אמביציות