מאמרים ומידע

כאן תוכלו למצוא מאמרים בנושאים הבאים: אושר, מודעות עצמית, העצמה אישית, שינוי, הצלחה, אמונות מגבילות, שיטות להתמודדות עם סטרס/לחץ, שיפור הזוגיות, טיפול זוגי, יעוץ זוגי, מטפלת זוגית, חיזוק הנפש, ביטחון עצמי, דימוי עצמי, הערכה עצמית, הורות, אימון קבוצתי ועוד


מהי שיטת תרפיית קו הזמן או טיים ליין תרפי

שיטת תרפיית קו הזמן  עולה אפילו על שיטת NLP, בכך שהיא מעלימה רגשות שליליים תוך זמן סופר קצר. 
את שיטת תרפיית קו הזמן המציא דר' טד ג'יימס.

לפני כעשר שנים, כשלמדתי אצלו את השיטה בארה"ב, הייתי כבר מורה מנוסה לNLP, העברתי סדנאות שליטה בכעסים, וסדנאות ביטחון עצמי. עם זאת, כשהשתמשתי בשיטת תרפיית קו הזמן על עצמי, הייתי בהלם טוטלי. חיפשתי בתוכי את הרגש השלילי ולא יכולתי למצוא אותו. היה לי קשה להאמין שרגש שלילי, שהכרתי אותו כל כך הרבה זמן, שהיה מוכר לי היטב ( כמו חבר קרוב), נעלם כלא היה בתוך כמה דקות. השוק היה כל כך גדול שנבהלתי, ומיד לאחר מכן ירדו לי דמעות של אושר. דמעות של שיחרור. הייתי בהיי מטורף.

כמובן שבאותו רגע הבנתי שיש לי משהו גדול בידיים (או יותר נכון בראש). התחלתי לדמיין איך אני מיישמת את שיטת תרפיית קו הזמן בסדנאות שליטה בכעסים שלי, בסדנאות ביטחון עצמי, וגם בקורס  NLP Practitioner בתור בונוס. מיותר לציין שהשתמשתי בשיטת תרפיית קו הזמן גם בטיפולים אישיים / אימון אישי, מה שנקרא פגישות פרטניות אחד על אחד. התוצאות היו מדהימות. הן עברו את הדמיון הפרוע ביותר שלי ביחס לטיפול ברגשות שליליים ולהתנהגויות לא רצויות. 

העולם לא יחזור להיות אותו הדבר!
העולם השתנה לחלוטין. התפיסה לגבי משך טיפולים השתנתה לחלוטין.
טיפול בכעסים/עצבים וטיפול בחרדות ופחדים קיבלו תפנית חדה.
מעכשיו והלאה אפשר להגיד ששיחרור כעסים ושיחרור פחדים וחרדות יכול להיות תהליך קצר טווח באופן משמעותי.

שיטת תרפית קו הזמן או טיים ליין תרפי עם עדנה מימון

שיטת תרפיית קו הזמן או טיים ליין תרפי שינתה את כללי המשחק בתחום הטיפול. לפני שמטפלים בשיטת תרפיית קו הזמן, חשוב להתעדכן בשני כללים בנוגע לתודעה ורגשות:

אחד הדברים החשובים ביותר שחשוב לדעת בנוגע לרגשות הוא שרגשות נמצאים בתוך הגוף, במובן שהם תופסים מקום פיזי ממש. 

וידיעה מרעישה נוספת היא שרגשות שליליים גורמים לגוף שהוא בריא להיות חולה. זאת אומרת, שיש סיבה רגשית לבעיה בריאותית. בעיות בריאותיות הנוצרות לפתע, הן תוצאה של רגשות שליליים.

לדברי דר' טד ג'יימס, תרפיית קו הזמן מבוססת על תגלית של דר' האמר מגרמניה, שגילה שרגשות שליליים גורמים לבעיות בריאותיות. דר' האמר, שהיה רופא משפחה, גילה שלכל רגש שלילי יש השלכה על איבר מסוים בגוף. 

לדוגמא, בן אדם שבעברו הרגיש שלא מקשיבים לו, ושלא נותנים לו להתבטא, הוא עלול לפתח בעיות בגרון.
הוא עוד גילה שבחורה שיש לה עניינים לא פתורים עם אמא שלה או עם אחותה, יכולה לפתח סרטן שד.

דר' האמר עצמו, שעד גיל 67 לא חלה אף פעם, חלה בפעם הראשונה בסרטן האשכים, עקב רציחתו של בנו יחידו שהיה בן 17. הקשר הוא שבנו הוא צאצא שלו, זרע שלו. דר' האמר גילה שבעיה בריאותית היא תוצאה של טראומה. אין הכוונה לכל טראומה, אלא למצב שבו הגוף אינו יכול לשאת זאת יותר.

דר' האמר טיפל בחולים רבים באופן שהוא רגשי, ושיחרר אנשים רבים מהצורך בלקיחת תרופות או ניתוחים.

ונחזור לשיטת תרפיית קו הזמן, או טיים ליין תרפי. שיטה זו מבריאה אנשים ממחלות למיניהן, ואף מונעת מחלות בכך שהיא משחררת את הגוף מהרגש השלילי. אני יכולה להעיד על עצמי, שמאז שטיפלתי בעצמי בשיטה זו, אני אדם בריא לחלוטין.

השיטה שונה מטיפול פסיכולוגי, מכיוון שבטיפול פסיכולוגי מחזירים את הלקוח אל הטראומה, כדי לפתור אותה. מסתבר שהחזרת הלקוח אל הטראומה שהוא חווה לא רק שהיא לא מטפלת בטראומה, אלא אף מגדילה אותה. מכיוון שבעוד הלקוח מספר על הטראומה שחווה בעברו, הוא חווה אותה שוב. ומבחינת הגוף, זו טראומה נוספת. וזו הסיבה שהיא לא נעלמת.

לעומת הטיפול הפסיכולוגי, שיטת תרפיית קו הזמן, או טיים ליין תרפי אינה גורמת ללקוח לחוות את הטראומה שוב, אלא משחררת אותה. 

שיטת תרפיית קו הזמן היא ידידותית למטופל. המטופל לא חווה טראומה נוספת ומיותרת. ובכל זאת, תוך זמן קצר מאוד המטופל משתחרר מטראומה שליוותה אותו שנים רבות.

שיטת תרפית קו הזמן או טיים ליין תרפי עם עדנה מימון

שיטת תרפיית קו הזמן, או טיים ליין תרפי דוגלת בלקיחת למידות מן העבר שלנו, מכיוון שהלמידות יכולות לשחרר רגשות שליליים. בנוסף לכך, חשוב מאוד לשחרר קונפליקטים הנמצאים בתת המודע, הגורמים לבעיות בריאותיות.
כמובן שמטפל מנוסה יכול לזהות את הקונפליקטים של אנשים ולשחרר אותם. 

על פי גישה זו מומלץ לסלוח על העבר לחלוטין, לקבל את השונה, לחשוב חיובי ועוד.

לסיכום, שיטת תרפיית קו הזמן, או טיים ליין תרפי היא שיטה גאונית, חדשנית לטיפול בכעסים, בחרדות, בפחדים, בהתנהגויות לא אפקטיביות, בקונפליקטים ובכל רגש שלילי. כל זה תוך זמן קצר מאוד.

גם טיפול זוגי שנעשה בשיטת תרפיית קו הזמן, או טיים ליין תרפי, יהיה יעיל פי כמה וכמה מטיפול זוגי רגיל. זאת מכיוון שבעיות בזוגיות מקורן בבעיות אישיות של כל אחד מהצדדים.

גם בעיות במיניות, הלם קרב, טראומות, חרדות, דיכאון, בדידות, אי מציאת זוגיות, חוסר סלחנות, אונס וכו', ניתנות לטיפול מהיר בשיטת תרפיית קו הזמן.

המלצתי לקוראים: מינעו מחלות! תשחררו רגשות שליליים. ויש לזה בונוס גדול: אושר אמיתי.
שיחת יעוץ מקצועית חינם.

עדנה מיימון

מאסטרית בשיטת תרפיית קו הזמן (טיים ליין תרפי) ו NLP, טריינר, מנחה סדנאות לשליטה בכעסים, ניהול כעסים, ביטחון עצמי, טיפול בחרדות, טיפול בפחדים ובטראומות. מורה מוסמכת בינלאומית ללימודי NLP, עם נסיון עשיר והצלחות מוכחות.

* אני ממליצה מאוד שתשתפו מאמר זה, כי הרבה אנשים מפסידים את החיים האמיתיים, רק בגלל שהם לא מודעים ליתרונות הגדולים של שינוי. הם רגילים לקשיים, בעוד שלמעשה, היום, בזכות שימוש בתת המודע, שינוי הוא כמו משחק. גם משחקים וגם נהנים. העולם מתפתח, ואנחנו מתפתחים איתו.
כל אחד יכול לבחור בין סדנא לתהליך פרטני. היום, האפשרויות החדשות מקלות עלינו ומאפשרות לנו לשמוח ולהנות כל יום מחדש. לתאריכי סדנאות


בחזרה למאמרים

logo בניית אתרים